Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž předaukční výstavy děl Oty Janečka (1919-1996)

12. 6.-24. 6. / Nová síň / Malba

Do 24.6.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá předaukční výstava vybraných výtvarných děl předního českého malíře, grafika, ilustrátora a sochaře Oty Janečka (1919-1996).

Všechna vystavená díla budou následně dražena na večerní aukci v neděli 24.6.2018 od 18 hodin.

Více informací a aukční katalog na www.pragueauctions.com

Ota Janeček (1919 – 1996) od počátků čtyřicátých let prochází neobyčejně složitým uměleckým vývojem plným zvratů a zdánlivě zcela odlišných malířských směrů.

 

Od Modiglianovských portrétů žen a kubistických zátiší, přes obrazy rájů a trav, přes obrazy Českého středohoří, přes obrazy velkoměst a předměstí až k zobecněným rostlinným motivům v cyklu Flóry, k základu života, k buňce, k prazákladu vesmíru, ke struktuře hmoty v šedesátých letech. Je to vývojová cesta od figurální malby, od zátiší, od krajiny viděné mnoha rozličnými způsoby k nefigurální malbě, k malbě jež vykazuje všechny znaky abstrakce až na jednu drobnost.

Ota Janeček odmítal tyto obrazy označit za abstraktní. Jsou to obrazy světa kolem mne, obrazy věcí jak je vidím i co o nich vím.

Obrazy, kresby a grafické listy z let 1943-1989 právem patří mezi vrcholy české výtvarné scény druhé poloviny 20. století.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž předaukční výstavy děl Oty Janečka (1919-1996)