Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Poetika mezi abstrakcí a figurací – nejlepší španělské umění 50. a 60. let poprvé v Praze

Do 10.2.2018 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná krásná výstava Poetika mezi abstrakcí a figurací.

Tato výstava zahrnuje díla od různých španělských autorů, kteří se podle tradičního přístupu dějin umění zapsali do kategorií abstraktního a figurativního umění, a zároveň je řadíme do Skupiny madridských realistů a do Skupiny El Paso. Dnes jsou všichni tito autoři součástí španělských dějin umění, navíc sdíleli určitý společenský a politický kontext, konkrétně v poválečném období, kdy Španělsko trpělo izolací od ostatního světového dění.

Generační setkání umělců figurativního a abstraktního výtvarného umění vedlo k jejich různorodému ztvárnění potřeby expresivního projevu mladých tvůrců 60. a 70. let během španělské diktatury. Výstava zahrnuje různé exempláře děl, které vzájemně vytváří dialog mezi oběma proudy/směry.

Autoři: E. Parada, A. Avia, Julio López, Francisco López, M. Moreno, Antonio López, I. Quintanilla, M. Millares, M. Rivera, Luis Feito, Antonio Saura, R. Canogar, M. Chirino, J. Francés, A. Suárez, M. Viola, P. Serrano y Lucio Muñoz.

Kurátorky: Marisa Oropesa a María Toral.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Poetika mezi abstrakcí a figurací – nejlepší španělské umění 50. a 60. let poprvé v Praze