Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Pelzmann – Il Bagno Santo

27. 6.-11. 7. / White Pearl Gallery / Malba

Do 11.7.2018 bude ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Petra Pelzmanna – Il Bagno Santo.

Petr Pelzmann je typickým příkladem svébytně vyrůstajícího umělce. Nástup do ateliéru malby na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni pro něj znamenal definitivní potvrzení ofenzivního přístupu ve vnímání pravidel, samostudium se tedy stalo nevyhnutelnou cestou, která ale přinesla jeho tvorbě jasné signály svobodného uvažování bez akademických předpisů a zásahů.

Jeho práce se samozřejmě v průběhu let transformuje jako autor sám, několika tématům ale zůstává nadále věrný, ty kombinuje v jakémsi nonsensovém vzorci. Ke každému ze svých obrazů přistupuje jako k novému narativu vyprávějícího diverzifikovaným způsobem. Jistá míra afektovaného projevu tak směřuje bez cenzury přímo k divákovi, kde na diskutovaná témata může uvnitř každého z nás příběh uzavírat klidně i s happyendem. Způsob, jakým Petr maluje, je často obrovský souboj s nejistým výsledkem. Křehký proces, souboj mezi kontrolou a intuicí. Jedná se o balancování na nebezpečné hraně mezi prozřením a šílenstvím.

Výstava pro White Pearl Gallery koncipuje sérii prací, které se věnují renesanci, jejímu kánonu, skupinovým obrazům a donátorům, jejichž příběh vzniká právě u Svaté vany.

Výstava je třetí ze série letních událostí Big Bang Blossom (++18).Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Pelzmann – Il Bagno Santo