Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Nikl: Stopy organismů

13. 11.-18. 1. / Galerie Gambit / Malba

Do 18.1.2019 bude v nově přestěhované Galerii Gambit, Husitská 86, Praha 3, přístupná výstava Petra Nikla: Stopy organismů.

Petr Nikl uvádí sérii nejnovějších kreseb tuší a inkousty na čínském rýžovém papíru.
Petr Nikl se vrací do Gambitu po 12 letech!

Petr Nikl (* 8. listopadu 1960 Zlín) je český malíř, hudebník, fotograf a divadelník. Byl členem již zaniklé umělecké skupiny Tvrdohlaví. Pro jeho obrazy je typická decentní barevnost. Vystavoval masky, které se podobaly podivným zvířatům – sám v nich pak vystupoval. V roce 1995 mu byla udělena Cena Jindřicha Chalupeckého. Zpočátku se věnoval spíše malbě, grafice a kresbě.

Vydává autorské knihy pohádek – Pohádka o rybitince, O rybabě a mořské duši, Záhádky, Jělěňovití. Věnuje se výtvarným a divadelním performancím. Člen souboru Mehedada, spolupracuje s různými divadelními tělesy i s jednotlivci. Se skupinou Lakomé Barky vydal desky Nebojím se smrtihlava (2004) a Přesletec (2006). Účinkoval také na albu Rostliny! Rostliny! (2000) skupiny Sledě, živé sledě. Iniciátor a hlavní programátor šestitýdenní akce Hnízda her. Rád zpívá a tančí.
Za knihu Záhádky získal v roce 2008 ocenění Magnesia Litera v kategoriích „kniha roku“ a „kniha pro děti a mládež“.Tématu fotografického portrétu se věnuje v cyklu Netopýří princezny.
CV: WikipediaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Nikl: Stopy organismů