Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace

Do 9.7.2016 bude v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1, přístupná výstava – instalace Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace.

Tématem je objetí jako zkušenost pohybu a dotyku. Site-specific instalace mexické umělkyně Vanessy Enríquez a velkoformátové fotografie zachycující jednu z úchvatných show Sven Elze & Guggi Zuzakova na Tango Alchemie v podání českého fotografa Petra Lysáčka.

AquabitArt gallery, Berlín a společnost Pramení /Tango Alchemie představují výstavu Lattitudes of Embrace prezentující dílo mexické konceptuální umělkyně Vanessy Enríquez (1973), žijící v Berlíně, a Petra Lysáčka (1961) vizuálního umělce a profesora umění na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Výstava otevírá prostor interdisciplinárnímu setkání různorodých forem vizuálního sdělení. Oba vystavující umělci načrtávají liminální souřadnice, které nechávají kulminovat v umělecké intervence do specifického prostoru barokního paláce. Návštěvníci výstavy oscilují mezi vnitřním a vnějším prostorem, zatímco cestují prostorem jednotlivých palacových zón, transformují téma Objetí v kinetickou a haptickou zkušenost.

Co je objektem, předmětem našeho objetí? Kde jsou hranice našeho vlastního pohybu, našeho kontaktu, naší zkušenosti? Jakým způsobem se hranice dotýkají prostoru a času, v němž pobýváme? Jak vytvářejí naši zkušenost?

Tango / The Space of the Embrace, performance během vernisáže výstavy Objetí páru tančícího argentinské tango zve diváky ke kontemplaci vlastního prožitku vnitřního objetí. Taneční páry odděné v bílém, obkrouží každou místnost, svým tancem vytvoří energetický labyrint, v němž každý krok sníží pocit hranic fyzického prostoru, vedouc jeden druhého.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace