Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Lichtenberg: Realistické obrazy

Do 7.7.2017 bude v Galerii pod Radnicí Prahy 3, Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3, přístupná výstava Petra Lichtenberga: Realistické obrazy. Otevírací doba: pondělí a středa 8 – 18 hodin, úterý a čtvrtek 8 – 16 hodin, pátek 8 – 14 hodin.

Petr Lichtenberg, chrudimský malíř, se malbě obrazů začal věnovat poměrně nedávno, přesto si jeho tvorba již vysloužila několik ocenění, z nichž za zmínku určitě stojí druhé místo v mezinárodní soutěži osmi evropských zemí European Art Awards 2016, kde odborná porota vybírala z více než 240 obrazů.

Jeho obrazy jsou na první pohled srozumitelné, odbornou veřejností označované jako realistické, v některých případech možná až fotorealistické. Snaží se o co nejvěrnější zachycení skutečnosti, hledá detaily na první pohled neviditelné. Velice rád maluje vodu, ať už to jsou kapky nebo tříštící se vlny. Své místo v jeho tvorbě mají i tradiční zátiší, kde autor beze zbytku využívá jemu vlastní smysl pro detail. Na této, jeho první pražské výstavě, můžete shlédnout téměř 40 obrazů z poslední doby.

www.lichtenbergpetr.czFotografie z výstavy