Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Jedinák: Svátost těla

19. 4.-9. 5. / Knupp Gallery / Fotografie

Do 9.5.2018 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná zajímavá a hustá výstava fotografií Petra Jedináka: Svátost těla.

Autor představuje výběr svých nejlepších aktů v číslovaných, limitovaných edicích.

Fotograf Petr Jedinák (*1963) měl v pubertě dva sny o budoucím povolání: v jedno se viděl jako baletní mistr a v druhém se chtěl stát knězem. Jeho výstava Svátost těla je výběr aktů z let 2006-2018 spojuje obě tyto polohy. Ve svých fotografiích obdivuje estetiku ženského těla a oživuje ho hříšnou smyslností, kterou mu svěřují jeho modely v intimních zpovědích.

Specifickou technikou Jedináka je znovu objevený mokrý kollodiový proces z roku 1851. Emocionální sílu svých obrazů podtrhuje užitou technikou, při níž vzniká jeden jediný originál, bez možnosti další reprodukce a retuše. Technologická inovace, která Jedinákovi umožňuje zalakovat stříbrné obrazy zpoza skleněných desek je světově unikátní. Vznikají tak jedinečný artefakt spojující vlastnosti fotografie a skla.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Jedinák: Svátost těla