Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Micka: Introspekce

Do 4.3.2017 bude v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná fotografická výstava Pavla Micky: Introspekce.

Průvodní text k souboru Tady pijí ptáci:

Fotograf Pavel Micka představuje svá meditativní zátiší květinových mandal plujících na vodní hladině.
Doufám, že Vás pohled na tyto kompozice potěší v nastávajícím stmívání a ochlazování na našem povrchu zemském a na chvíli přivolá zpět čas, kdy slunce nešetřilo svou životadárnou energií.

Autor Pavel Micka má za sebou bohaté a rozmanité životní zkušenosti, které ho v tomto fotografickém cyklu přivádějí k extrakci krásna, kterým náš svět v jeho neposkvrněné podobě oplývá. Pavel osciluje ve svém bytí na linii knihovník, noční hlídač, laborant, fotograf, kavárník a galerista. Pavel se věnuje také literární tvorbě, můžete si přečíst jeho sbírku textů „Trávy a alkoholy“. Vystavuje od roku 2001. Žije v Praze, kde provozuje známou kavárnu Velryba, která se začátkem 90. let stala hlavním stanem pražských intelektuálů, jako nový domov místo tehdy dlouhodobě uzavřené kavárny Slavie. Pavel se dlouhodobě vztahuje k tématům přírody, část roku tráví na Šumavě, kde má chalupu. K Šumavě se vztahují další jeho cykly např. Šumavské koláče / 2009/, Tváře lesa / 2011/, Ohně oblaka země voda / 2012/ nebo Kristi / 2013/.

www.kavarnavelryba.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Micka: Introspekce