Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Kníže: Fotografie

17. 4.-30. 4. / Galerie ABF / Fotografie

Do 30.4.2018 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, (vzadu v průjezdu) zdarma přístupná výstava fotografií Pavla Knížete.

Pavel Kníže:

(narozen 7.dubna 1938) vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy v Praze. Začal vyučovat matematiku a fyziku na gymnáziu v Českém Krumlově, na gymnáziu Sladkovského v Praze a pak více než třicet let na Střední průmyslové škole potravinářské technologie v Praze.

Fotografování se věnuje od mládí. Vyrůstal na jihočeském venkově, kde mu učarovala krása přírody. V té době se ještě používaly měchové fotoaparáty.

Prvním fotoaparátem, který získal v šestnácti letech byla Milona. Začínal fotit černobílé fotografie, které si od negativů až po výsledné fotografie zpracovával sám, jak to tehdy bylo zvykem. Na začátku sedmdesátých let začal fotit Praktikou a od té doby zůstal u jednookých zrcadlovek. Ty mu umožňují zachytit detaily, kterých si běžný pozorovatel ani nevšimne.

Od osmdesátých let pracoval i s barevnými diapozitivy, ze kterých později dělal barevné fotografie. Dnes převážně fotografuje barevně, ale černobílou fotografii má stále rád.

Výstava je průřezem jeho celoživotního díla a byla vytvořena k jeho významnému životnímu jubileu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Kníže: Fotografie