Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Patrik Hábl: Nepravděpodobný Rozměr

19. 9.-19. 10. / Galerie Via Art / Instalace

Do 19.10.2016 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá výstava s instalací Patrika Hábla: Nepravděpodobný Rozměr.

Je pravděpodobné, aby byl v galerii obraz, který se tam nevejde? Je velikost obrazu omezená prostorem? Jak malý je malý obraz? Otázky měřítka otevírá výstava „Nepravděpodobný rozměr“, která se kromě formy obrazu zaměřuje i na jeho obsah a možnosti zprostředkování „tváře v krajině“ od nejabstraktnější polohy až po tu nejrealističtější.

Tři obrazy, tři nepravděpodobné rozměry. Jeden tvoří diagonálu přes celý prostor galerie, druhý vymezuje její výšku, třetí vrství malířské plány do hloubky.

Patrik Hábl (1975) vystudoval VŠUP u prof. Pavla Nešlehy, absolvoval roční školení v grafickém ateliéru Mikoláše Axmanna, rok navštěvoval Akademii Muchina v Petrohradu a rok pražskou AVU, ateliér Vladimíra Kokolii. Momentálně pedagogicky působí na VŠUP. Jeho tvorba je výsadně abstraktní, oscilující na pomezí malby a grafiky. Svým malířským dílem navazuje na Josefa Šímu, Václava Boštíka a Vladimíra Kokoliu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Patrik Hábl: Nepravděpodobný Rozměr