Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele

Do 29.4.2017 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele.

Výstava v Galerii Českých center se koná při příležitosti 111. výročí narození předního izraelského grafika Otte Wallishe (1906–1977), který pocházel ze Znojma.

Přední izraelský grafik Otte Wallish se narodil ve Znojmě v roce 1906. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni, na začátku 30. let si otevřel vlastní grafické studio v Praze a intenzivně spolupracoval s Židovským národním fondem. Navrhoval především reklamní letáky, filmové plakáty a graficky upravoval knihy. V roce 1934 se přestěhoval do mandátní Palestiny, kde pokračoval ve své tvorbě. V roce 1948 graficky navrhl listinu vyhlašující vznik státu Izrael, dále vytvořil první izraelské známky, mince a podílel se na návrhu znaku izraelské policie. Vedle státních zakázek se rovněž věnoval komerčním projektům – vytvořil několik stovek plakátů, přičemž některé z nich patří k ikonám grafického designu v Izraeli.

Akce koná pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael v České republice.

Doprovodný program

19. 4. 2017 od 17.00
Přednáška Sionistický skauting v meziválečném Československu – Jitka Radkovičová

25. 4. 2017 od 17.00
Otte, přejeme vše nejlepší! – komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy – PhDr. Eva Janáčová, Ph.D.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele