Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondřej Roubík: Červený keř

9. 3.-31. 7. / Nau Gallery /

Do 31.7.2020 bude v NAU Gallery, Kubelíkova 22, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Ondřeje Roubíka: Červený keř.

Výstava představuje nejčerstvější práce Ondřeje Roubíka, které vznikaly na slunné Mallorce, kam se před necelým rokem přestěhoval. Změna prostředí s sebou přinesla mnoho nových stimulů, které se samozřejmě odrazily i na jeho tvorbě. Malíř motivován novými vjemy prozkoumává své vlastní tvůrčí postupy – zkouší nové techniky i média a rozvíjí svůj autorský rukopis. Obrazům nadále dominují figury zastavené v okamžiku vnitřních psychických pochodů, nicméně na první pohled je cítit změna v atmosféře zobrazované scény. Zatímco Roubíkovy dřívější práce byly zaměřeny na důkladné psychologické rozebrání portrétované postavy, nyní je postava spíše figurantem, která přejímá roli na scéně, jež je sama nositelem významu.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondřej Roubík: Červený keř