Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondřej Petrlík: Brigita Bardotová

Jenom do 20.7.2016 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná výstava Ondřeje Petrlíka: Brigita Bardotová.

Ondřej Petrlík je absolventem malby na Akademii výtvarných umění v Praze u Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Absolvoval zahraniční stáž na Hochschule für Bildende Künste Dresden u profesora Adamskiho, spolu s 24 evropskými studenty byl vybrán na umělecký seminář do španělského Valladolidu mistrem figurální malby Antoniem Lopezem a účastnil se finále Ceny kritiků za mladou malbu.

Jeho série pastelových krajin tvoří pozoruhodné kompozice. Vznikly jako návrhy jednotlivých partií a následně zfomulované v prostředí ateliéru. Vidíme v nich jasné poučení historickou malbou, která je Ondřejovi blízká, řešení je však ryze současné.

V barevných strukturách mající až fantaskní charakter se místy prolíná abstraktní struktura s gestickou kresbou. Jak říká sám autor: „Jsou tam momenty, které jsou spíše sochou než krajinou,“

——-

Na vernisáži zahrála skupina Camões House Band, kapela vzniklá v roce 2015 při Portugalském institutu v Praze. Skládá se z českých hudebníků a hudebníků z Brazílie, Francie a Španělska žijících v Praze. Vycházejí z jazzu či rocku a pojí je společná vášeň k hudbě z portugalsky mluvících zemí (Portugalsko, Brazílie, Kapverdy, Angola a další). Vytvářejí svěží fúzi popu, jazzu, moderní bossy, kapverdské morny nebo portugalského fada.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondřej Petrlík: Brigita Bardotová