Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mustafa Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře

2. 2.-25. 2. / České centrum / Fotografie

Do 25.2.2017 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava fotografií Mustafy Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře.

Město, které nese moudrost stovky let, nadčasový Istanbul… Projekt je výsledkem devíti let práce s cílem zachytit atmosféru jedinečného příběhu Istanbulu – města, které bylo domovem mnoha kultur po celá staletí, a přesto jeho majestátní silueta zůstala nezměněna.

Mezi klíčové prvky fotografického projektu Mustafy Dedeoğlu patří zejména emocionální hodnota snímků, která uchovává zvláštní pojem o čase.

Spíše než na představení moderního vzhledu Istanbulu se tato série fotografií soustředí na zachycení bočních ulic a uliček města, melancholických rysů jeho historických čtvrtí a portrétů obyvatel, kterým tímto autor vzdává hold.


Mustafa Dedeoğlu se narodil v Istanbulu v roce 1978. Po absolvování Východní Středomořské Univerzity s diplomem v oboru průmyslového inženýrství se vrátil do svého rodného města Istanbul, kde nyní žije a pokračuje v tvorbě svých fotografických esejí.

Poprvé se setkal s fotografií v roce 2006 a časem jeho zájem přerostl v životní vášeň. Ve svém díle upřednostňuje příběh, který chce vyprávět, a také emocionální hodnotu obrazu a jeho estetické kvality. Každá z fotografií je odrazem jeho osobnosti a filozofie.

Díla Mustafy Dedeoğlu jsou publikována v různých tuzemských i zahraničních fotografických časopisech a své práce představil i na výstavách v Rusku, Španělsku, Srbsku, Kataru, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Řecku, USA, Rumunsku, Litvě, Íránu, Polsku i ve Francii.


Více informací o výstavě maleznete na stránkách Galerie Českých centerhttp://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/mustafa-dedeolu/

#Eunic

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mustafa Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře