Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Monti Kubrik a Petr Hofman: Jiná dimenze

Do 11.8.2018 bude v Napa baru a galerii, Prokopská 8, Praha 1, možno shlédnout výstavu obrazů Monti Kubrik a Petr Hofman: Jiná dimenze.

Monti Kubrik, vlastním jménem Petr Lískovec, se narodil 29. 12. 1962 v Praze. Základ jeho umělecké tvorby tvoří olejomalba, plastiky z pískovcového kamene a kresby.
Vedle prof. Černého a Těhníkové inspiroval Kubrika malíř Zdeněk Hajný. Výtvarnému umění se učil v České republice, ale i v zahraničí (soukromé studium kresby). Kubrikovy obrazy nesou prvky lyrického poetismu. Ocitáme se ve snové ponuré krajině, kterou prostupuje měkké světlo, jež proniká skrze mraky. Často se v nich objevuje odhmotněná lidská postava.
V současné době vystavuje svá díla v Čechách.

„Jmenuji se Petr Hofman, je mi 52 let a vystudoval jsem elektrotechniku. Vím že to s výtvarným uměním nejde moc dohromady, ale stalo se. Po několika smutných i tragických událostech v mém životě jsem byl nucen nějakou dobu pobývat v PL Bohnicích. V rámci povinných aktivit jsem začal navštěvovat výtvarný ateliér a to hlavně proto, že byl nejblíže mému pavilónu. Musím smeknout klobouk před vedením tohoto ateliéru, za trpělivost, za pomoc a hlavně za obrovskou profesionalitu. Filipe, jestli narazíte na tyto stránky, díky za všechno.
Ano, právě tento človíček dokázal, že jsem po 40. letech vzal do ruky tužku, barvičky, štětce a začal malovat. Pomáhalo mi to a co víc, začalo mě to neskutečně bavit.
V každém případě můj první obrázek po 40 letech nese datum 22.1.2013.
Ještě tedy něco k obrazům. Není to o krajinkách, portrétech a podobně. Je to především o pocitech, jak dobrých, tak špatných. Každý je zažívá a tak věřím, že si tu každý něco najde.“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Monti Kubrik a Petr Hofman: Jiná dimenze