Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslav Mařenec: Scifi krajina mé hlavy

16. 4.-4. 5. / Galerie Lapidárium / Malba

Do 4.5.2018 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná krásná výstava obrazů Miroslava Mařence: Scifi krajina mé hlavy.

Miroslav Mařenec (* 12. srpna 1963, Praha) je český malíř, sochař a grafik.

V letech 1981–1986 vystudoval strojní fakultu Českého vysokého učení technického v Praze a získal titul inženýr. Roku 1997 pobýval v rámci MBA programu na University of Pittsburgh, USA. V letech 2007 – 2013 studoval v ateliéru malby prof. Zdeňka Berana na Akademii výtvarných umění v Praze a absolvoval též sochařskou přípravku u prof. Petera Orieška. Rok studoval v ateliéru intermediální tvorby prof. Milana Knížáka (2011-2012) a ve školním roce 2012-2013 v ateliéru malířství IV Martina Mainera.

Miroslav Mařenec se zabývá realistickou malbou. Snaží se oživit a rekonstruovat předmoderní postupy s využitím soudobých materiálů a ty aplikovat na současná témata. Pracuje s ironií, paradoxem a nadhledem. Na jeho obrazech se často objevují výtvarně zajímavé přírodniny a starožitnosti a spojení námětů často dostává bizarní charakter. Témata jeho prací zahrnují zátiší a trompe l ́oeil (např. série Skříňky), figuraci (např. Judita), městské či příměstské krajinky (např. Negrelliho viadukt) a portrét (např. Portrét Dr. V.F.). Vedle malby se Miroslav Mařenec věnuje i soše a grafice.

CV:Wikipedia

www.marenec.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslav Mařenec: Scifi krajina mé hlavy