Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Chabera: Perspektivy

24. 10.-19. 11. / Nová síň / Malba

Do 19.11.2017 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů a objektů Milana Chabery: Perspektivy.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Milan Chabera a Galerie Nová síň představují výstavu obrazů a objektů pod názvem Perspektivy. Chabera ukazuje přehled své práce vznikající během poslední dekády s důrazem na tvorbu posledních dvou let a nové experimenty v olejomalbě na velkých formátech. Také poprvé použije nový koncept prostorové malby, která kombinuje malířské techniky, prostorovost, perspektivu a nečekané vizuální a významové souvislosti. Jde tedy o perspektivy prostorové, časové a jako vždy v jeho tvorbě o perspektivy lidských emocí, vztahů a života vůbec. Chabera je zaznamenává svou přesnou linií, stylizační jadrností a vizuálně koncentrovanými symboly a tím nám umožňuje nahlédnout hlubší význam jeho tvorby.

O autorovi:

Narozen 27. 3. 1954
Studia: 1969 – 73 – Střední odborná škola výtvarná Václava Hollara v Praze
1973 – 79 – Akademie výtvarných umění v Praze, prof. Jan Smetana

Milan Chabera vystavuje pravidelně od roku 1980. Měl více než 120 samostatných a společných výstav jak doma, tak v zahraničí. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a v soukromých sbírkách v Evropě, v Americe i jinde.

Pravidelně se účastní mezinárodních přehlídek umění ART Madrid, ART Frankfurt, ART Strasbourg, ART Praha a od roku 2000 spolupracuje s architekty na projektech pro soukromé investory u nás, v Holandsku a v USA.

Milan Chabera se trvale věnuje malbě, netradiční kresbě a plastice. Jeho silnou stránkou jsou velké formáty figurální malby. Různé motivy se u něj prolínají a jednotícím prvkem se stává zájem o pochopení smyslu života, lidské charaktery a mezilidské vztahy. Ukazuje nám odvrácenou stranu zrcadla, zachycuje instinkty a pocity. V jeho obrazech je stále něco nového, vzrušujícího.
Originalita jeho projevu se dá velmi těžko přiřadit k běžně užívaným uměleckým kategoriím v malbě.
Milan Chabera se také zúčastnil několika tvůrčích zahraničních cest s Galerií La Femme – Brazílie, Kanada, Španělsko.

http://milanchabera.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Chabera: Perspektivy