Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Škoda: Ticho míst

Do 31.7.2018 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná výstava Michala Škody: Ticho míst. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava Ticho míst představuje nový soubor kreseb tužkou Michala Škody, ve kterém se autor zabývá vztahem člověka k prostoru i ke konkrétnímu místu. Kresby budou prezentovány v galerii Kvalitář, spolu s výběrem z jeho autorských knih z posledních tří let, odhalujících princip uvažování uplatněný ve vystavených dílech.

Michal Škoda se ve své práci zabývá především vnímáním prostoru, lidskou perspektivou, vztahy a řadou otázek spojených s naší existencí v rámci každodenního života. Všímá si především míst ovlivněných člověkem, ať už se jedná o architekturu, nebo o nenápadný environmentální prvek v krajině. Dlouhodobým mapováním těchto „tichých míst” a subjektivním přenosem trojrozměrného prostoru na papír, redukuje umělec realitu až do podoby černobílých geometrických fragmentů.

Na výstavě uvidíte doposud neprezentované kresby tužkou z posledního období, doplněné autorskými knihami.

Jedná se o druhou samostatnou výstavu Michala Škody v galerii Kvalitář, se kterou autor dlouhodobě spolupracuje.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Škoda: Ticho míst