Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Kadleček: Od nejžhavějších míst v pekle ke Calverovi

22. 6.-23. 7. / Novoměstská radnice / Malba

Do 23.7.2017 bude v Galerii ve věži Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Michala Kadlečka: Od nejžhavějších míst v pekle ke Calverovi.

V pondělí dne 26. 6. 2017 od 17 hodin se koná ve výstavě Michala Kadlečka symposium věnované zejména tématům jeho cyklu velkoformátových pláten nazvaného dantovsky: Nejžhavější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo vidí bezpráví a mlčí. Titul symposia – NEPŘÍTOMNOST OBĚTÍ – je zároveň charakteristikou Kadlečkova díla i příspěvků v tématu. Čeká Vás provedení výstavou a několik komentářů.

Michal Kadleček se narodil v červenci 1968 v Praze. V letech 1990 – 1993 vyučoval estetiku a literaturu na soukromém reálném gymnáziu v Praze Libni. V letech 1994 – 2000 studoval AVU v Praze v Ateliéru monumentální tvorby prof. Aleše Veselého. Vystavoval v Čechách a v Německu, je zastoupen v soukromých sbírkách v Čechách, na Slovensku, v Anglii, Francii, Holandsku, Belgii, Švýcarsku a USA. Od roku 2000 žije na Vysočině nedaleko Chotěboře.

Zdroj: http://www.artforgood.cz/cs/umelec/michal-kadlecek

http://www.michaelkadlecek.eu//Fotografie z výstavy