Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Janovský: Kontrasty

8. 2.-12. 3. / Knupp Gallery / Malba

Do 12.3.2017 bude v Knupp Gallery, dříve Alex Art Gallery, Švábky 2 / 52, Praha 8 – Invalidovna, přístupná zajímavá výstava obrazů Michala Janovského: Kontrasty. Přístupna bude na objednání na 731 152 095 nebo ales@knuppgallery.com.

Českolipský malíř Michal Janovský představuje novou kolekci obrazů s názvem “Kontrasty”. Pro svou typickou techniku malby a kresby suchým pastelem tento figuralista konfrontuje protipól ženy a muže, krásy a ošlivosti.

Skrze svá díla se publiku představuje jako umírněný výtvarník plovoucí na emoci leknínu jako jím vyobrazené dívky s jemně propracovanými konturami každého detailu, stejně jako právě propuštěný názorový vězeň, jemuž bylo odepřeno stvárnění tvrdé až apokalyptické mystiky brutálního a perverzního rázu.

Vystavující galerista Aleš Knupp říká: “Technika figurální kresby suchým pastelem není v galeriích zcela běžně vídána. To platí pro tu naši nevyjímaje. Michalovy obrazy jsou pro nás tímto nové, nekonkurují si s jinými autory v portfoliu a jsem přesvědčen o tom, že by je měl okruh příznivců současného umění vidět. Jedná se o zajímavou techniku zpracování realismu. Pastel oko vábí jinak podanou barevnou hloubkou, než nalakovaný olej. Výstavu instalujeme ve dvou sálech, kde rovněž připravujeme adekvátní hudební podklad.”Fotografie z výstavy