Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michail Dáševský: Rodná země

Do 27.5.2018 bude v galerii art residence Zahradnik, V Jámě 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Michaila Dáševského: Rodná země. Otevřeno je ST – NE od 12:00 do 19:00.

Michail Dáševský (nar. 1935) je nezávislým fotografem, účastníkem legendárního fotografického klubu “Novator”, autorem tří alb a velkého počtu výstav v Rusku a v zahraničí.

„Fotografie vždy obsahuje určitou protichůdnou dualitu. Rovněž je jak dokumentem, tak výtvarným dílem. Snímky Daševského perfektně tuto dualitu ilustrují. Na jednu stranu se toto téma ve fotografii již řešilo mnohokrát, na druhou stranu – požadavky na „objektivitu“ a „protokolární nepředpojatost“ dokumentární fotografie jsou neustále zmiňovány v textech časopisů a teď i na internetu. Úplná nepředpojatost je údělem automatických záznamových kamer. Člověk, který není bytostí lhostejnou, když si vezme kameru do ruky, vyjadřuje ve svých snímcích svoje osobní vidění světa dokonce v těch případech, kdy vysoce umělecké úkoly se po něm nevyžadují. Dokonce samotné vyčlenění ze světového chaosu objektu focení je, bezprostředně, tvůrčím aktem a v momentě kdy převádíme svůj pohled z jedné fotografie na druhou, podřizujeme se vůlí autora – „podívejte se sem!“

A. FursovFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michail Dáševský: Rodná země