Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michael Rittstein: Litografie

27. 5.-21. 6. / Galerie Hollar / Kresba

Do 21.6.2015 bude v galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Michaela Rittsteina: Litografie.

Litografická tvorba nejen posledních let z dílny Michaela Rittsteina. Na výstavě v Galerie Hollar bude mimo jiné prvně představen autorův cyklus deseti litografií z roku 2010, který vyšel v omezeném nákladu 50 kusů.

Doprovodný program:

13. 6. od 19:00 tisk litografie Michaela Rittsteina uměleckým tiskařem a grafikem Petrem Korbelářem (v rámci Pražské muzejní noci). Tisk bude probíhat v intervalech až do pozdních večerních hodin.

Michael Rittstein (* 17. září 1949, Praha) je český výtvarník. Patří k nejvýznamnějším představitelům expresivní figurální malby. Žije a pracuje v Praze. Je otcem sochaře Lukáše Rittsteina, a Mikuláše „Miki-discjockey Mikuláše“.

V letech 1964 až 1968 studoval na SOŠV Václava Hollara a v letech 1968 až 1974 na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Arnošta Paderlíka, kde je od roku 2001 vedoucím Malířského ateliéru III. Je členem výtvarných skupin „12:15“, „Pozdě, ale přece“, „Nová skupina“ a „SVU Mánes“.

Je zastoupen v četných významných sbírkách, kupř. Národní galerie v Praze, Galerie Hl. města Prahy, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Památníku národního písemnictví Praha, všech oblastních galerií v ČR, Ministerstva kultury ČR, Centre Pompidou Paříž, Albertinum Vídeň, a soukromých sbírkách v ČR, v Evropě a USA.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michael Rittstein: Litografie