Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž mezinárodní výstavy Innermost (již skončeno)

24. 5.-26. 5. / White Pearl Gallery / Malba

Ve dnech 24. – 26.5.2018 se ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2,  konala dvoudenní mezinárodní výstava začínajících umělců Innermost.

Sharon Landon (USA), Donna Fromm (USA), Karen Lockert (USA), Leslie Movsesian (USA) a Carol Walsh (AUS) propojily svá výtvarná a hudební díla v prostoru White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2.

S myšlenkou pomoci začínajícím umělcům přišla Jessica Serran, kanadská umělkyně, která v Praze žije a tvoří 8 let. Založila hnutí Becoming Artist a pomáhá najít umělcům svou cestu k umění a schopnosti se jím uživit.

„Podpora umění je nepostradatelná pro naši společnost. Jednou jsem četla citát – Kdyby nebylo umění, jak bychom se vůbec mohli znát? – Jde především o podporu začínajících umělců. Chci jim ukázat, jak si vydobýt místo v uměleckém světě podle jejich představ.” řekla Jessica Serran autorka knihy Field Guide of the Czech Psyche.

Jessica Serran (CAN) je vizuální umělkyně a zakladatelka hnutí Becomint Artist. Studovala
v Berkley a Detroitu. V České republice žije 8 let. Mimo svou výtvarnou činnost, pomáhá objevit vizuálním umělcům jejich kreativitu, inspiraci a stát se představiteli Mezinárodního Kreativního hnutí.

Becoming Artist spojuje umělce a umělkyně po celém světě. Učí je osobnímu rozvoji, praktickým, účinným strategiím a získání stabilního a uznávaného místa ve světě. V roce 2017 byla uspořádaná první mezinárodní výstava Promluvila. Hnutí bylo založeno v roce 2016 a v roce 2018 byl založen Becoming Artist, z. s.

White Pearl Gallery si vzala za cíl uchopení potenciálu aktuálních autorů, a kontinuální prezentaci jejich děl v nových souvislostech. Zaměřuje se na aktuální českou uměleckou scénu, s důrazem na prezentaci médií s dominujícím vizuálním jazykem (malba, objekt, instalace). Charakterní výstavní prostory klenutého sklepení slouží jako základní scénografie širšího dramaturgického rozsahu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž mezinárodní výstavy Innermost (již skončeno)