Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mathieu Tremblin: A Regular Day at the Office

20. 6.-4. 7. / Továrna / Grafický design

Do 4.7.2017 bude v prostorech nově otevřené prodejny – galerie PosterFive v Továrně, Dělnická 63, Praha 7, přístupná výstava Mathieu Tremblina: A Regular Day at the Office.

Některé umělecké postupy vznikají v ateliéru, jiné zase od stolu. Navzdory tomu, že Mathieu Tremblin tvoří instalace přímo do města a využívá opuštěná místa, jako své venkovní ateliéry, stráví 70% svého pracovního času, jako většina zaměstnanců, vevnitř za svým psacím stolem kvůli přípravě, post-produkci, archivaci nebo komunikaci na projektech.

“A Regular Day At The Office” shromažďuje jeho nejnovější díla související s kancelářským prostředím, jako společenské východisko z každodenní praxe, zaměřené na malé projekty, skici a publikace.

Mathieu Tremblin se narodil v Le Mans v roce 1980. Žije ve Štrasburku, ve Francii a pracuje v Evropě.

Mathieuovy realizace jsou jasné a hravé akce, inspirované anonymními, autonomními a spontánními postupy a projevy v městském prostředí. Řeší otázky systému právních předpisů, reprezentace a symboliky města. Pracuje se site specific instalacemi, městskými intervencemi, předělává objekty, využívá texty, fotky a videa ke zdokumentování, nebo opětovnému oživení svých experimentů.

Vedle sólových nebo kolektivních uměleckých projektů, Mathieu také rozvíjí výzkum spojitostí nezávislých uměleckých postupů, urbanismu a metropolizací v rozličných formách, jako jsou kurátorství výstav, nebo publikace a společné projekty, které utužují vztahy mezi umělci, výzkumníky, uměleckými studií a institucemi.

Během rezidence Mathieu Tremblina v Praze vznikne také malba na venkovní roletu PageFive, Veverkova 5, Praha 7.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mathieu Tremblin: A Regular Day at the Office