Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Zhouf: RetroFuturoSpektiva

5. 1.-28. 1. / Galerie 1 / Ilustrace

Do 28.1.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů a ilustrací Martina Zhoufa: RetroFuturoSpektiva. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava RetroFuturoSpektiva malíře Martina Zhoufa láká na scifi, horor a fantasy. To vše jsou témata jeho obrazů a ilustrací, které teď vystavuje Galerie 1. Ta nabízí průřez jeho pětadvacetileté práce.

,,Já jsem začal jako ilustrátor knih, takže jsem dělal samozřejmě ilustrace, obálky, čase i obaly na hudební nosiče a samozřejmě do toho i nějakou tu volnou tvorbu,“ řekl Martin Zhouf, malíř.

Od ilustrací postupně přešel až ke kreslení. Sám se inspiruje velkými spisovateli jako je Ondřej Neff nebo Jules Verne. Prostřednictví obrazů se snaží vyprávět své příběhy a každá jeho tvorba má své poselství.

,,Hodně zábavný byl třeba alegorie české politické scény, která visí za rohem a jsou na něm takové ošklivé obludné bytosti, které se navzájem požírají a přišlo mi to jako alegorie té politiky,“ řekl Martin Zhouf.

Malíř obraz kreslil v roce 2009 a i přes to, že jeho dílo je každé jiné, tak technice zůstává věrný.

,,Technikou převážně je airbrush, což je stříkaná technika kombinovaná s malbou nebo s kresbou,“ řekl Martin Zhouf.

,,Já si myslím, že ty jeho obrazy tu kvalitu mají a jsem moc rád, že ji můžeme veřejnosti předvést tady a těším se na ten zájem, protože zatím v té ukázce obrazů, která tady byla při té společné výstavě, tak se ukázalo, že o jeho díla je zájem,“ řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

Martin Zhouf už vystavoval v Galerii 1 před půl rokem a to společně s dalšími pěti autory.

Zdroj: http://prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/praha-1/clanek/3718/nahlednete-do-scifi-sveta-s-martinem-zhoufemFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Zhouf: RetroFuturoSpektiva