Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště

9. 4.-10. 5. / Galerie Lapidárium / Kresba

Zhruba do 10.5.2019 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště.

Text k předchozí výstavě (upraveno):

Autoři Martin Březina a Pavel Hartl využívají prostor Lapidária ke konfrontaci prostoru, hmoty, obrazu a zvuku v čase s pocitem určité beznaděje, kterou cítí v deterioraci společnosti ve stále menší schopnosti jedince přijímat a vnímat přes současný balast „reklamy na život“ umění jako projev svědectví doby.
Hlavním motivem je vyprázdněnost a opětovné zaplnění člověka bulvárním odpadem, kdy se z této prázdnoty rodí nová společnost povyšující „tady a teď“ na jediný smysl své existence.
Prostředky /modelace soch z novinového bulváru, poletující obrazy na recyklovaných materiálech/, které autoři expozice využili na vizuální ztvárnění jsou v protikladu se současným trendem určité megalomanské tendence v umění zanechat po sobě něco velkého a drahého, někdy i samoúčelného.
Sdělují že krása je uvnitř našich hlav nikoliv na povrchu, kdy se snažíme maskovat povrchností, slupkou k tzv. bohatství, lhát světu kdo vlastně jsme.
Všechny artefakty této prostorové instalace jsou vzájemné interakci doplněné zvukovou kulisou a poetickou sekvencí, která podtrhuje formu dematerializace umění, postupným přechodem od fyzického k mentálnímu stavu vnímání.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště