Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Beck: „Fotograf lidských duší“

Do 31.1.2016 bude v galerii v přízemí Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná výstava Martin Beck: „Fotograf lidských duší“.

Rádi bychom Vás pozvali na multimediální výstavu fotografa, který vydržel jít svou cestou a neposlouchal hlasů našeptávačů. Martin Beck bývá nazýván „fotografem lidských duší“. Snaží se nahlédnout na osobnosti, které fotí, jinak než je obvyklé. Zobrazuje jejich ideální obraz; to, jak by se chtěly vidět ony samy. Pro Martina Becka je typická úcta k foceným osobám i k samotné technologii a fotografickému umění.

Každá fotografie, kterou na výstavě uvidíte, je fyzicky vzniklý originál vyvolaný osobně Martinem ručním zvětšováním. Vše je zcela klasické: do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a aparát Hasselblad 503CW. Tento konzervativní přístup znamená, že každá jeho fotka je skutečný unikát.

Výstava představí cca 80 originálních portrétních fotografií osobností z řad umělců, vědců, vizionářů, politiků nebo sportovců adjustovaných v rámech RAM.

Výstavní okruhy:

– Národní divadlo: Portrétní fotografie předních umělců Národního divadla v jevištních kostýmech jejich stěžejních rolí.
– Name of the game 2012/2013: Projekt zachycující všechny prezidentské kandidáty při historicky první přímé volbě hlavy státu.
– Deep inside – (hluboko uvnitř): Snaha o zachycení vnitřní krásy a bolesti našich předních česko-slovenských pěveckých interpretů
– Světové osobnosti: Civilní portréty v ateliéru Martina Becka

Součástí výstavy bude velkoformátová projekce inspirovaná prostředím Národního divadla, dlouholetého profesního působiště Martina Becka, kostýmy z vybraných představení Národního divadla, katalog dokumentující výstavu, samostatná výpravná fotografická publikace Martina Becka i besedy s vybranými osobnostmi, které Martin Beck fotografoval. Výstava je zahajovacím projektem samostatné internetové galerie evernisaz.cz, která časově přesahuje horizont výstavy a bude partnery prezentovat několik následujících let.

Martin Beck se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích. Po studiu na SPSPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního divadla. Profesionálním fotografem je od roku 2002.Fotografie z výstavy