Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Weberová – Madzejka: Obrazy

6. 2.-24. 2. / Vinný bar Blatnička / Malba

Do 24.2.2017 bude ve Vinném baru Blatička, Michalská 5, Praha 1, přístupná výstava Marie Weberová – Madzejka: Obrazy.

Autorka o sobě píše:

Narodila jsem se a svoje dětství prožila v nádherném kraji Českomoravské vysočiny. Moje první setkání s kresbou bylo přes mého dědečka, který nejenže uměl krásně vyprávět, ale nakreslit vše, co si malý neposeda usmyslí. Později jsem objevila soubor jeho kreseb, kterými jako voják 1. světové války zaznamenával svoje zážitky při cestách po Evropě. Jeho obrázky ve mně probudily touhu malovat stejně krásně a tato vášeň už mě vlastně nikdy neopustila. (Tedy moje úplně první „tvorba“ začala někdy kolem 4. roku věku – inkoustovkou na obalech od dědova tabáku Taras Bulba :)).

Dalším milníkem mojí tvorby byla první darovaná sada olejových barev, kterou mi k 15-tým narozeninám věnoval můj otec. Do malování olejem jsem se pustila s vervou – formou pokus x omyl, protože žádnou možnost odborného vedení jsem v té době neměla. Přesto vznikala zajímavá dílka, která jsem rozdávala jako dárečky všem, kterým se líbila.

Po ukončení střední školy jsem našla svůj nový domov v nejmagičtějším městě – Praze. Po „menší“ odmlce (než odrostly moje 2 dcery) se ve mně touha po malování opět ozvala. Tentokrát už jsem začala pátrat po někom, kdo by mi pomohl s formou a technikou a zároveň vyznával podobný žánr, jaký se líbil mně. Více méně náhodou jsem objevila malíře Martina Šrámka, v jehož skupině tvořím již řadu let.

Mám ráda barevný svět, pohádkové a snové náměty, klasickou techniku i experimenty.

http://www.madzejka.cz/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Weberová – Madzejka: Obrazy