Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mária Čorejová: Kresby … a obsahy

Do 2.3.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Márie Čorejové: Kresby … a obsahy.

Výstava predstaví tvorbu maliarky a grafickej dizajnérky Márie Čorejovej, ktorá využíva pre svoju tvorbu komorné médium – kresbu. Takmer nikdy nepracuje s farbou. Na vyjadrenie jej stačí čierny tuš a biely papier. Tento výtvarný asketizmus má svoj dôvod – v kresbách Márie Čorejovej je prvoradý obsah.

Mária Čorejová (1975)

maliarka, grafická dizajnérka a kultúrna organizátorka

Absolvovala štúdium maľby u prof. Daniela Fischera na VŠVU v Bratislave a na viacerých študijných a rezidenčných pobytoch v USA, Bruseli, vo Viedni a v Prahe.

V roku 2010 bola finalistkou medzinárodnej súťaže Strabag Artaward International.

Individuálne a kolektívne vystavuje na Slovensku a v zahraničí (napr. Londýn, Viedeň, Sheffield, Chicago, Praha, Varšava, Porto, Benátky, Zlín, Plzeň).

Je spoluzakladateľkou a bývalou členkou kolektívov Burundi a 13 kubikov.

Popri voľnej umeleckej činnosti sa venuje grafickému dizajnu, je autorkou vizuálnej podoby množstva publikácií (napr. katalóg k výstave Krv, SNG), kníh a časopisov (Vertigo).

Vytvorila vizuálnu identitu Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií na Slovensku a venuje sa aj knižnej ilustrácii (napr. J. Buzássy: Pláň, T. S. Eliot: Šibalova príručka šikovných mačiek).Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mária Čorejová: Kresby … a obsahy