Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Musil: Dust&Light of the Burning Man Collection

4. 4.-31. 5. / Mad bar / Fotografie

Do 31.5.2017 bude v Mad Baru, Plaská 5, Praha 5 – Újezd, přístupná prodejní výstava fotografií Marka Musila: Dust&Light of the Burning Man Collection.

Známý pražský fotograf Marek Musil zde představuje mimo jiné i čtyři velkoformátové fotografie velmi netradičních rozměrů. O tisk se postaralo Centrum FotoŠkoda a jednu z fotografií osadil stokilovým železným rámem umělecký kovář Karel Vančura ze Snové továrny.

Fotograf Marek Musil se vrátil z celosvětově známého festivalu Burning Man, konaného každoročně v Nevadské poušti. Kromě zážitků, které byste na Mácháči nezažili, si přivezl i batoh plný fotek a videí. A oči zaslepené pískem a plíce naplněné rozpáleným vzduchem. Marek nafotil více než 4000 fotek. A vy můžete vidět ty nejlepších z nich.

Marek Musil (1974) je současný český vizuální umělec. Jako módní a reklamní fotograf si vytvořil velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Svou kariéru začal Marek před 15 lety v časopise Žena a život, kde portrétoval herce a další známé osobnosti. Také začal tvořit v časopise Módní story, kde si vybudoval své místo jako módní fotograf a postupně se propracoval k focení i pro další české časopisy jako například Elle, Esquire, Harper´s Bazaar, Proč ne?!, Cosmopolitan, Marie Clarie, In Style a Dolce Vita.

Jako reklamní fotograf měl příležitost fotit pro známé značky, jakými jsou například Birell, České dráhy, Komerční banka, Škoda Auto, T-Mobile, Adidas, ČEZ, Czech Tourism.

K jeho portfoliu nerozlučně patří i focení pro české módní návrháře a již 6 let je tvůrcem černobílé kolekce dokumentárních fotografií s názvem Backstage of Fashion Week, kterou tvoří během svého působení na pražských Fashion Week.

Momentálně prokládá svou profesní tvorbu reportážními cestami po celém světě, na kterých tvoří dokumentární cyklus pohledů na svět jeho okem. Postupně si plní své sny a touhy ve snaze zachytit svět v jeho autenticitě.

Rebel s moravskou krví v těle, jehož fotografie jsou obohacené o vlastní světonázor renderovaný pobyty v celé Evropě, severní Africe, na Blízkém východě, v Izraeli i v milovaném New Yorku a vlastně celých Spojených státech. Dnes Marek žije a pracuje v Praze.

Je to už 100. výstava originálních uměleckých děl, která se v Mad Baru představí. Využili jsme příležitosti a požádali majitele a dobrého ducha podniku Dušana Kazdy o malou rekapitulaci: “Je to stá výstava a současně desáté výročí našeho podniku,” pochlubil se. “Před deseti lety jsme změnili prostory přízemního bytu v Plaské v první bar, který se tady objevil. Zažili jsme v naší ulici příchod dalších dnes známých podniků i několik nádherných pouličních oslav, kdy se scházíme v rámci komunitních akcí. Často se inspirujeme navzájem a zejména za letních večerů je tady unikátní atmosféra ulice, která žije!”

Mad Bar se v posledních letech vyprofiloval jako podnik, kde se dají uspořádat i větší akce a je velmi oblíbený jako místo narozeninových a jiných oslav. I přesto, že má v názvu slovo Bar, můžete se zde po celý den dobře najíst, v létě pak posedět u kávy na klidné zahrádce.
Mezi nejoblíbenější speciality patří nabídka burgerů, kde najdete malé slidery i řadu burgerů standardních velikostí včetně vegetariánských nabídek.
V nápojové nabídce najdete řadu domácích limonád, velký výběr prémiových rumů a ginů i plzeňské pivo.

MAD BAR, Plaská 5, www.madbar.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Musil: Dust&Light of the Burning Man Collection