Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Číhal „Somewhere only we know“

7. 6.-1. 7. / Galerie kritiků / Malba

Do 1.7.2017 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná výstava Marka Číhala: „Somewhere only we know“.

Výstava se zakládá na malbách a projekci souboru skic, jež vznikly pro celovečerní film Somewhere Only We Know čínské režisérky Xu–Jing Lei. Film již zhlédlo přes 300 milionů diváků a v Číně budí velký zájem navštívit naši zemi. Po prezentaci v prestižním německém Ludwig muzeu představí Marek Číhal svou novou tvorbu v Praze v předvečer svého odjezdu na studijní pobyt do Pekingu.

Marek Číhal
Narodil se v roce 1986. Dva roky studoval v Ateliéru intermédia na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Václava Stratila. Od roku 2009 pokračoval u Vladimíra Skrepla v Ateliéru malba II na Akademii výtvarných umění v Praze. Je členem skupiny The International Bongo Bongo Brigade. Žije v Praze a Berlíně.
Samostatné výstavy měl v milánském Ginomo Cinema (Espressioni Video, 2011), Galerii u Minoritů (Když mě pozveš, 2011) a hamburském Electro House (2010),  v pražské Galerii 35 m² (Provinční učitel kresby, 2011), s International Bongo Bongo Brigade vystavoval v pražské MeetFactory (2011), innsbruckské Michael Haffner´s Gallery a londýnském Silwex House (2010), se Skreplovým ateliérem v Letohrádku Hvězda (Za hřbety knih, které jsem nečetla, 2011), se Stratilovým ateliérem v budapeštské Barcsay-terem (Concepto Grosso, 2010) a s Ateliérem hostujícího pedagoga AVU pod vedením Althey Thauberger na výstavě Instituceum v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze (2011).
Kurátor Vladimír Beskid ho vybral na Skúter III – Bienále mladého umenia v Trnavě. Se studiem Acht Architekts spolupracuje na několika monumentální realizacích pro kancelářské budovy v Ostravě,
Olomouci a Humpolci. Na výstavě finalistů Ceny kritiky za mladou malbu 2010 v pražské Galerii kritiků získal Cenu sympatie diváků a v roce 2011 se umístil na 2.místě.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Číhal „Somewhere only we know“