Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lyube Petrov: Ledy Lédy

6. 4.-6. 6. / K 10 Coworking / Malba

Do 6.6.2017 bude pro vážné zájemce a po předchozím objednání přístupná v K 10 Coworking, Koperníkova 10, Praha 2, velmi zajímavá výstava obrazů Lyube Petrova: Ledy Lédy.

Výstava vznikla ve spolupráci s The Chemistry Gallery – mladou dynamickou institucí určenou pro prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak ze zahraničí.

O výstavě:

Lyube Petrov je bulharský umělec, který studoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V České republice nalezl svůj nový domov a v současné době žije v Praze.

Lyube se ve své díle snaží transformovat příběh do něčeho zábavnějšího a zajímavějšího a vytvořit tak ve svém vizuálním ztvárnění zcela novou atmosféru. Jeho díla jsou charakteristická neskrývaným humorem, sarkasmem a prvky grotesky, citem pro detail každodenního života a zálibou v námětech, v nichž skutečnost nepozorovaně přechází v iluzi. Těmito nástroji vytváří alternativní realitu, která stírá rozdíl mezi minulostí a budoucností a kde se skutečnost snoubí se snem. Tato transformace vychází z autorova osobitého vnímání okolního světa stejně jako z jeho smyslu pro humor a pozitivního přístupu k životu.Fotografie z výstavy