Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukáš Miffek: Evergrýny

Do 14.5.2017 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Lukáše Miffka: Evergrýny.

Galerie je pro veřejnost přístupná o sobotách a nedělích, a to vždy od 14 do 18 hodin. Vstup zdarma.

Využijte i možnost soukromých a komentovaných prohlídek ve vámi preferovaném termínu po předchozí domluvě na e-mailu art@cernalabut.cz.

Ze současných autorů patří Lukáš Miffek bezesporu k výtvarně „nejkultivovanějším“. Každý prvek má v jeho tvorbě promyšlenou formu, každý detail nachází ozvuky v předchozích i budoucích obrazech. Je to svět, v němž koexistují různé individuality: šťavnaté hamburgery a vždyzelené (evergreen) hrachové lusky, oživlé krabičky zápalek i lepá děvčata. Osu autorovy práce představuje aspekt hříčky a nadsázky, plus v našich krajích ne příliš četná forma vytříbeného existenciálního humoru. Malíř je schopen s příznačnou ironií přistoupit i sám k sobě, slabostem svým i svého okolí. Předkládá nám své motivy s „vážnou tváří“, ale v podstatě mírně sarkasticky.

Lukáš Miffek (1978) studoval v letech 1999-2005 na Akademii výtvarných umění v Praze, v Ateliéru malby prof. Antonína Střížka a prof. Michaela Rittsteina. Od doby absolutoria si vydobyl poměrně neotřesitelnou pozici postmoderního „poety“, který rád vstupuje na „tenký led“ svých pláten, aby v nich vtipnou invencí fabuloval kratinké sekvence ze světa fantazijních příběhů každodennosti. Je členem výtvarné skupiny Natvrdlí.

www.miffek.czFotografie z výstavy