Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Lukáš Havrda / Ztracený druh

Do 19.5.2019 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Lukáše Havrdy: Ztracený druh.

Syrové objekty brutalistní architektury nebo stavby s pohnutou historií z doby normalizace. To je tvorba Lukáše Havrdy, nadějného malíře nastupující generace, která sází na hlavně originální rukopis v kombinaci s tradiční realistickou technikou. Nyní se představuje v industriálních prostorách Vnitroblocku už podruhé, tentokrát se svojí nejnovější tvorbou!

Lukáš je v malbě výjimečný používáním unikátní technologie asfaltu, která mu napomáhá vytvářet potemnělou atmosféru nejednoznačných interiérů nebo městských scenérií. Pochází z Pojizeří, kde jej inspirovala monumentálnost a také jistá syrovost tamní brutalistní architektury. Na jeho plátnech tak můžeme spatřit například liberecký obchodní dům Ještěd nebo semilský kulturní dům. Mezi jeho další časté náměty patří místa z temného období minulého režimu – objekty lehkého pohraničního opevnění, Labskou boudu, ale také architektonicky cenné stavby, jako je např. obchodní dům Kotva. Na nadcházející výstavě, kterou pojmenoval „Ztracený druh“, kromě architektury naznačuje také posun směrem k figurální malbě anonymních postav v temné retro atmosféře 90. let.

O autorovi:
Lukáš Havrda (*1987) se od roku 2007 profesně věnuje scénografii v České televizi. Jeho častokrát až desetimetrové kulisy lze vidět například ve filmech Anděl páně, Hlídač č. 47 nebo seriálech Vyprávěj, Rapl či Cirkus Bukowski. Mezi jeho největší projekty patřila například tvorba makety nechvalně proslulé sochy Stalina ve skutečné velikosti pro film Monstrum, jež byla instalována na jejím původním místě. V rámci své autorské tvorby pak má za sebou výstavy například v Knupp gallery nebo Galerii 1.

….

Dodatečné fotky ze společenské části vernisáže s laskavým svolením: Vojtěch Tesárek.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Lukáš Havrda / Ztracený druh