Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Lix / Panic Attack

Do 24.6.2020 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Lix / Panic Attack.

Stav paniky na svých pestrých abstraktních plátnech vyobrazuje ve svém novém cyklu Lix, původem úspěšný fotograf, který se publiku poprvé představuje coby malíř.

Sám Lix během svého života prošel několika panickými záchvaty. Ve svých obrazech se snaží zachytit energii, která se aktivuje v režimu fight or flight, tedy bojuj, nebo uteč.
V takovou chvíli tělo vyvíjí mnohem více energie, než si situace vyžaduje. V obrazech jsou pocity vyjádřeny rozmanitou barevnou škálou a dynamické tahy vedou energii doslova ven z pláten, jako by jim předurčená plocha nestačila.

Přesto všechno v liniích hledá řád a pomáhá kompozici najít jistý klid. Stejně jako při panickém záchvatu můžete bojovat či utíkat, ale nejlepší je nakonec přijmout realitu a procitnout v hluboké vyrovnanosti.

Pořádá Dudes&Barbies Gallery  a  VNITROBLOCK

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Lix / Panic Attack