Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Leoš Suchan: Chutě v malbě

3. 4.-30. 4. / / Malba

Do 30.4.2018 bude v Galerii Zbraslav, U Malé řeky 3, Praha 5 – Zbraslav přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Leoše Suchana: Chutě v malbě.

Výstava se uskutečňuje ve spolupráci Galerie Zbraslav a Jan Čejka Gallery. Všechny fotky z vernisáže i ukázky z výstavy: Petr.

Galerie se nachází v Městském domě Zbraslav, zastávka Zbraslavské náměstí…nejlepší spojení ze Smíchovského nádraží autobusy 318, 338, 129, 241, 360, 390.

Akademický malíř Leoš Suchan (*1989) patří mezi viditelné současné realistické autory u nás. Malbě se vyučil pod vedením prof. Zdeňka Berana a prof. Michaela Rittsteina na pražské Akademii výtvarných umění (2011 – 2016) a výtvarné práce konzultoval také často s Pavlem Holasem nebo Martinem Velíškem.

Z hlediska tématiky je Leošova tvorba opravdu rozmanitá. Najdeme tu série leknínů, portrétů, alobalů, a dokonce i občasných abstrakcí po vzoru Gerharda Richtera. Páteřním tématem celé Leošovy tvorby jsou ovšem předměty, které ho doprovází každodenním životem.

Skrze tyto artefakty nám nabízí pohled do svého soukromí, prostředí a aktivit, přičemž v nejstarších dílech nalézáme jeho samotného, většinou při tvůrčím procesu. V mladších obrazech nás seznamuje s jednotlivými pomůckami pro práci, do kterých spadá kromě štětců, pláten a kladiv také např. židle. Obraz s ní byl letos prezentován na výběrové výstavě prestižní ceny „Columbia Threadneedle Prize“ v londýnské „Mall Galleries“. A v nejnovější tvorbě se nakonec dostaneme ke stravování, což je tématika vztažená k více jak půlročnímu pobytu v Barceloně, kde vznikla.

Leoš Suchan se právě z Barcelony vrátil do Prahy, a tak výstava v Galerii Zbraslav bude jeho první letošní akcí. Událost vzniká ve spolupráci Galerie Zbraslav s Jan Čejka Gallery a představí se na ní přes deset Leošových, především nejnovějších, děl.

Jan Čejka

www.jancejkagallery.com/leos-suchanFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Leoš Suchan: Chutě v malbě