Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenky Rubensteinové: Nantucket a portréty

23. 6.-25. 7. / Americké centrum / Malba

Zhruba do 25.7.2015 bude v Americkém centru, Tržiště 13, Praha 1, přístupná výstava Lenky Rubensteinové: Nantucket.

Výstava obsahuje portréty a krajiny (ukázky krajin nemám kvůli promítání nafocené).

Lenka Rubensteinová je původně malířka portrétů, která se zamilovala do přímořské scenérie a krajiny ostrova Nantucket na atlantickém pobřeží Spojených států, ležící ve státě Massachusetts necelých 50 km jižně od Cape Cod.

Lenka je převážně samouk využívající občasnou dobře míněnou odbornou kritiku přítelkyně a rádkyně Silvie, která je absolventkou Akademie výtvarných umění. Lenčiny portréty byly k vidění na soutěžních výstavách po celých Spojených státech (Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Ohio, Tennessee, Wisconsin, Wyoming) a rovněž se za posledních pět let umístily třikrát v semifinále každoroční prestižní soutěže portrétů BP Award pořádané National Portrait Gallery v Londýně.

Lenka je česká (a od nedávna i americká) občanka narozená v bývalém Československu. Po studiu na Karlově univerzitě v Praze získala doktorát v lingvistice a poté pracovala i Evropě i ve Spojených státech v oboru rozhlasového vysílání, žurnalistiky a jako překladatelka. Zároveň se věnuje i umělecké činnosti (malování a keramika). Žije se svým manželem ve Vraném nad Vltavou jihozápadně od Prahy a také ve státě New York a na ostrově Nantucket.

Více informací najdete na webových stránkách www.lenkarubenstein.eu.Fotografie z výstavy