Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenka Vítková: Svah

Do 16.9.2018 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, v 1.patře přístupná zajímavá výstava Lenky Vítkové: Svah.

Výstava Lenky Vítkové Svah je vyprávěním a cestou mezi jazykem a obrazem. Ačkoliv má série obrazů do určité míry formu sekvence a přilehlý text charakter dopisu z cesty, obě tato předurčení se v jejich vzájemném vztahu narušují odbočkami a zatáčkami k onomu druhému, k obraznosti jazyka a narativnosti obrazu, cíly cesty a zamýšlenému čtenáři textu. Vítková tak činí s typicky tichou veselostí, civilní, snad až zemitou skromností ve výrazu intimním a osobním, současně naplněném výraznou emotivní barevností.  

…………

Lenka Vítková (*1975) vystudovala filologii a výtvarnou výchovu v Olomouci. Později se usadila v Praze. V letech 2006-2010 ale v Olomouci provozovala výstavní prostor 36. Spoluvydává samizdatový časopis Mamka. Samostatně vystavovala např. v pražských galeriích MeetFactory a SVIT, v brněnské Fait Gallery, berlínské Autocenter, českobudějovické Galerii Měsíc ve dne nebo v chebské GAVU. Partnerské výstavy měla s Jiřím Valochem, Alenou Kotzmanovou, Terezou Velíkovou, Pavlem Stercem, Patricií Fexovou a Slávou Sobotovičovou. První soubor maleb na kruhových sádrovým podkladech prezentovala na přelomu roku v rámci kolektivní výstavy Jazyk v Galerii Hraničář v Ústí nad Labem.

lenkavitkova.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lenka Vítková: Svah