Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Laura Kovanská – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli

Do 29.6.2018 bude v Galerii pod Palmovkou ve foyer Divadla pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8, přístupná zajímavá výstava fotografií Laury Kovanské – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli. Galerie je otevřena v den konání divadelního představení na velké scéně od 18:00 do 19:00. Vstup je volný.

Laura Kovanská (*1983) je uznávaná fotografka, která se specializuje na portrétní a módní fotografii již přes deset let. Jako jedna z mála využívá pro svou komerční práci i analogové médium a neúnavně tak propaguje opomíjenou klasickou fotografii. Díky svému otevřenému přístupu, smyslu pro humor a neuvěřitelnému fototalentu si vytvořila jedinečný a nezapomenutelný rukopis a styl, který dnes inspiruje mnoho fotografů a umělců po celém světě.

Výstava STORIES se zaměřuje na sérii vyprávění tajemných poetických příběhů, mnohdy inspirovaných i vlastním životem fotografky. Každá část této série se vyznačuje jiným příběhem, který se za fotografiemi skrývá a divák má jedinečnou možnost, díky syrové poetice, proniknout do hloubi nejen autorčiny duše. Tyto fotografické práce se vyznačují využitím média instatní analogové fotografie, které se stává v digitální době grafického přebytku čím dál tím více vyhledávanější, a to nejen na poli komerční fotografie. Několik těchto sérií bylo vyžádáno a publikováno i v prestižních světových časopisech zabývajícími se uměleckou fotografií.

Kromě fotografování se také zabývá produkcí fashion editoriálů pro světové časopisy a její tvorba významně zasahuje do reklamy. Její fotografie jsou zveřejněny ve FORBES, VANITY, Vogue Italia, VICE, C-HEADS, ForMen, FotoVideo a mnoha dalších. Pracovala na nespočtu reklamních kampaních, například pro Pilsner Urquel, REDBULL, Heineken, Czech Air Force, AVAST SOFTWARE, Budweiser Budvar, STRONGBOW a pro mnoho dalších zahraničních i českých značek či agentur. Od loňského roku byla vybrána jako oficiální česká ambassadorka unikátního analogového systému INSTAX SQUARE od japonského výrobce FUJIFILM.

Laura Kovanská – STORIES – aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděliFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Laura Kovanská – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli