Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //

23. 9.-30. 9. / Galerie ABF / Malba

Pouze do 30.9.2015 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //. Otevřeno PO – PÁ: 8:30 – 16:30 h, VSTUP: volný.

Galerie M54, Velvyslanectví Kubánské republiky v ČR a České centrum fotografie pořádají výjimečnou výstavu, která představuje téměř sto výtvarných děl – olejů, akrylů, kreseb, grafických listů a plastik od třinácti předních kubánských výtvarníků.

Tři malíři Martha Jiménez Pérez, Alberto Moran Socorro a Angel Antonio Alfonso Castillo se výstavy a všech dalších doprovodných programů osobně zúčastní. Jsou plánovány beseda výtvarníků s odbornou veřejností, workshop se studenty uměleckých škol, komentované prohlídky a řada dalších společenských setkání.

Všichni prezentovaní umělci patří nejen doma na Kubě, ale i ve světě k uznávaným autorům a zvláště Martha Jiménez je výtvarnou osobností uznávanou v mnoha zemích všech kontinentů, je držitelkou prestižních ocenění.

Prezentovaná ukázka tvorby současných kubánských autorů je charakteristická svou dynamikou, příznačných latinsko americkým temperamentem, svěžestí barev, různorodostí námětů i uměleckým zpracováním. Výstava bude pro návštěvníky jistě milým překvapením a zaujme právě svým optimistickým vyzněním a pozitivním nábojem.

Slavnostní večer se uskutečnil ve středu 23. Září 2015 za osobní účasti autorů. Záštitu převzal a osobně se též zúčastnil Jeho Excelence Fermín Gabriel Quinones Sánchez velvyslanec Kubánské republiky v ČR.

Po skončení pražské části bude výstava pokračovat v Karlových Varech.

Dobrá zpráva je, že vystavená díla je možné i zakoupit.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //