Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Zlín: La commedia dell’arte

Do 29.10.2017 bude v kapli Italského kulturního institutu, Vlašská 34 (někdy vchod Šporkova 14), Praha 1, Malá Strana, zdarma přístupná zajímavá výstava obrazů Karla Zlína. Otevřeno: pondělí – čtvrtek: 10.00 – 13.00/15.00 – 17.00; pátek 10.00 – 13.00.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava velkoformátových pláten malíře, sochaře a básníka Karla Zlína věnovaná, jak již sám název vypovídá, Itálii.

Karel Zlín vlastním jménem Karel Machálek (*23. července 1937 Zlín) je český malíř, sochař a básník.

Po studiu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vlastimila Rady a Karla Součka. V následujícím období se věnoval převážně tvorbě obrazů a ilustraci knih. Vytvořil několik desítek filmových plakátů.

Kromě výtvarné činnosti se od studentských let věnoval literatuře. První sbírku básní vydal v roce 1969 a literatuře se věnuje průběžně až do současnosti, kdy v posledních letech také překládá jiné autory. V roce 1976 si prodloužil studijní pobyt ve Francii, když se usadil v Paříži. Zařidil si ateliér v Rue de Louvre, kde se věnoval malování a psaní. Od počátku 90. let se věnuje také sochařství. V jeho tvorbě posledních let se odráží inspirace z cest do Egypta.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Zlín: La commedia dell’arte