Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Oberthor – obrazy a grafika

Do 3.1.2018 bude v Galerii Ars Diva, Pštrossova 2, Praha 1, přístupná prodejní výstava obrazů a grafik Karla Oberthora.
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Český malíř a grafik Karel Oberthor (* 15. července 1921; + 30. června 1996) byl žákem Jana Ivana Kulce (* 24. června 1880; + 11. března 1952) na pražské Ukrajinské akademii a ateliérech malíře Jaroslava Pukla (* 17. května 1893; ???) a grafika Vladimíra Silovského (* 11. července 1891; + 26. dubna 1974) na pražské Akademii výtvarnách umění, kde v roce 1950 absolvoval čestný rok.

Věnoval se malbě, kresbě a volné i drobné grafice. Široké veřejnosti je znám především jako autor ex-libris, které vytvářel výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem. Významné místo v jeho především grafické tvorbě mají humorní skřítkové, dominantní však je motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech.
Litografii a monotyp obohatil o nové meznámé postupy, například v roce 1957 začal tisknout barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy.
Karel Oberthor je svými díly zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších českých i slovenských galeriích. Jeho ex-libris jsou stále vyhledávané sběrateli, našli bychom je v nespočtu soukromých sbírek.

www.arsdiva.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Oberthor – obrazy a grafika