Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá

8. 6.-28. 7. / Galerie Prokopka / Kresba

Do 28.7.2018 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná zajímavá výstava kreseb Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá.

Kaoru Ishida (narozena 1980, Japonsko) žije v Praze od září 2002. V roce 2012 absolvovala magisterské studium na katedře animované tvorby FAMU. Výtvarné tvorbě se věnuje celý svůj život. Dříve malovala akrylem a kreslila grafitovou tužkou. V nynějším období se vyjadřuje hlavně perem a propiskou. I když měnila prostředek vytváření, jejím hlavním zdrojem inspirace byl a vždy je niterný svět, který má v sobě. V současné době se kromě výtvarné tvorby zabývá také výukou japonštiny a japonské kaligrafie.

Výstava Svět nulový – svítá představuje soubor kreseb z posledních dvou let. Uvidíte obrazy, ve kterých se objevují postavy nedající nijak odhadnout své vlastnosti; nebudete cítit, kde žijí, odkud se vzaly, kolik jim je let, ani jaké je jejich pohlaví, tedy jestli vůbec takovou biologickou kategorii mají. Právě ony reprezentují ideál autorky – nelpět na minulosti, na věcech, které až do nynějška vytvářela – začít od nuly pokaždé, když se probouzí, začít od nuly v každém okamžiku. Zakoušejte s nimi svět, který teprve začíná. V některých kresbách se linka vířivě nadnáší v jiných je oživena barvou. V případě zájmu o vystavené obrazy, kontaktujte kurátorku výstavy.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků, má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby až po nová média.

Více: www.kaoruishida.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá