Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá

8. 6.-28. 7. / Galerie Prokopka / Kresba

Do 28.7.2018 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná zajímavá výstava kreseb Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá.

Kaoru Ishida (narozena 1980, Japonsko) žije v Praze od září 2002. V roce 2012 absolvovala magisterské studium na katedře animované tvorby FAMU. Výtvarné tvorbě se věnuje celý svůj život. Dříve malovala akrylem a kreslila grafitovou tužkou. V nynějším období se vyjadřuje hlavně perem a propiskou. I když měnila prostředek vytváření, jejím hlavním zdrojem inspirace byl a vždy je niterný svět, který má v sobě. V současné době se kromě výtvarné tvorby zabývá také výukou japonštiny a japonské kaligrafie.

Výstava Svět nulový – svítá představuje soubor kreseb z posledních dvou let. Uvidíte obrazy, ve kterých se objevují postavy nedající nijak odhadnout své vlastnosti; nebudete cítit, kde žijí, odkud se vzaly, kolik jim je let, ani jaké je jejich pohlaví, tedy jestli vůbec takovou biologickou kategorii mají. Právě ony reprezentují ideál autorky – nelpět na minulosti, na věcech, které až do nynějška vytvářela – začít od nuly pokaždé, když se probouzí, začít od nuly v každém okamžiku. Zakoušejte s nimi svět, který teprve začíná. V některých kresbách se linka vířivě nadnáší v jiných je oživena barvou. V případě zájmu o vystavené obrazy, kontaktujte kurátorku výstavy.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků, má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby až po nová média.

Více: www.kaoruishida.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kaoru Ishida / Svět nulový – svítá