Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design

1. 2.-28. 2. / Rock café / Grafický design

Do 28.2.2016 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná výstava k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design.

„V únoru Rock café již potřetí hostí výstavu soutěžních návrhů jediného klání hudebních designerek a designerů u nás. Prohlédnout si můžete původní návrhy bookletů, plakátů a
merchandise pro kapely i sólové interprety napříč žánry, zrealizované v roce 2015.

Svým hlasem pak můžete rozhodnout o nejlepším díle v každé kategorii od 8. do 22. února na naší facebookové stránce:

https://www.facebook.com/megatonproduction/

Megaton Fashion Show – soutěž o nejlepší hudební design má za sebou šest úspěšných ročníků. V předchozích letech se zúčastnili například Studio Najbrt, Jaromír 99, Daniel Kurz, Milan Kukulský, Marcel Musil,Tomski&Polanski nebo Maťo Mišík – MAToMATIC. Každoročním vrcholem soutěže je módní přehlídka merchandise oblečení, na které se v rolích modelů a modelek předvádějí muzikanti osobně.

Akci už několik let moderuje nezaměnitelný Jan Kunze (Kofe-in). Po molu se prošli Wohnout, Hentai Corporation, MANDRAGE, zakázanÝovoce,Xindl X a desítky dalších.

V loňském roce si trofej z dílny sochaře Lukáš Raise na základě hlasování veřejnosti odnesli mimo jiné Milan Kukulský za vizuál, který vytvořil pro svou kapelu vypsaná fiXa a Jakub Rafael (MC Gey) za skateboard proGarand Brand. Odborná porota v čele s Milanem Caisem a Janem Plecháčem ocenila design Aleše Fulína pro kapelu Zrní.

Umění samozřejmě není objektivní. Hlavním cílem Megaton Fashion Show není hodnotit, ale šířit povědomí o hudebním designu coby svébytné výtvarné disciplíně, která neprávem stojí opomíjená v pozadí. S radostí sledujeme, jak zajímavá díla máme možnost každý rok představit.

Doufáme, že si i díky nám kapely najdou budoucí tvůrce svých vizuálů a že se jejich fanoušci naučí náležitě ocenit, kolik nehudební tvůrčí energie je potřeba v hudebním prostředí vynaložit.

Megaton Fashion Show – Soutěž o nejlepší hudební design má zároveň charitativní charakter. Výtěžek z přidružených aktivit věnujeme každoročně projektům, zaměřeným na podporu dětí a dospívajících ve znevýhodněné sociální situaci. Konkrétně přispíváme na volnočasové aktivity, kde mohou rozvíjet svůj umělecký talent. Minulý rok jsme podpořili brněnský projekt Bojovat srdcem, kterého se pak v rámci vlastních aktivit ujalo Rock café.

Letos nově spolupracujeme s organizací InBáze, z. s., pražským komunitním centrem zaměřeným na podporu migrantů a jejich dětí.

Lýdie, Ivana, Fifi a Simona – Megaton Production, z.s“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design