Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jozef Gašpierik: 3-tí v rade

22. 5.-26. 6. / Slovenský dům / Malba

Do 26.6.2017 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1, v přízemí i v podzemí, přístupná výstava obrazů Jozefa Gašpierika: 3-tí v rade.

Jozef Gašpierik je autor, mísící unikátní směs naivního a strohého kubismu, moderního street-artu a dynamického surrealismu. Do tahů svého štětce promítá lidskou persónu v celé její emocionální složitosti.

Jeho hlavní inspirací je, jako u každého velikého muže, jeho protějšek – žena. Žena v její celistvosti, žena všední i femme-fatale, která zanechává svůj otisk na plátně.
Narodil se v roce 1983 na území bývalého Československa v Ružomberku, kde také studoval střední školu Užitkového výtvarnictví. Dnes sídlí v Praze a realizuje se v umění, designu, fotografii a malbě.

Z proběhlých výstav můžeme zmínit cykly Návrat ztraceného syna, XMAS TULIPS aus Hollandstraße, Pozorovatel a Být jiný, které sklidily velký úspěch.

„Jako autor jsem fascinován lidskou jedinečností. Snažím zachytit i to, co v nás není na první pohled patrné. Avšak kde lépe začít hledat lidské anomálie, jak povahové, tak fyzické, než u sebe? Jako mladý chlapec jsem se styděl za svou odlišnost, za svá nadměrná ústa. Avšak co jsou velká ústa? Věčný úsměv na tváři. A tak je i třeba hledět na jakékoli diference, které nás dotvářejí a dělají výjimečnými.“

www.jozefgaspierk.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jozef Gašpierik: 3-tí v rade