Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Josefu Hoffmannovi (1870–1956) – k 60. výročí úmrtí

Do 27.1.2017 bude v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, v obou patrech přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Josefu Hoffmannovi (1870–1956) – k 60. výročí úmrtí.

Otevřeno po–pá 10–17 h, kromě rakouských a českých svátků, vstup volný.

Dne 7. května 2016 uplynulo 60 let od úmrtí Josefa Hoffmanna. RKF v Praze připomíná tohoto všestranného tvůrce architektury, uměleckých řemesel a designu ve 20. století prostřednictvím výstavy, která představuje Hoffmannovy nejdůležitější projekty spolu s fotografiemi jeho privátních interiérů jak ve Vídni, tak v jeho rodném městě Brtnici.

Výstava představí významného architekta a designéra, narozeného v Brtnici u Jihlavy, v plné šíři jeho tvorby: Hoffmannovy tvůrčí začátky, slavnou éru jeho vedení firmy Wiener Werkstätte, nejvýznamnější architektonické projekty (sanatorium v Purkersdorfu, palác Stoclet v Bruselu, vilu pro rodinu Primavesi), stejně jako dosud spíše opomíjené projekty z doby po první světové válce. Návštěvníci se mohou blíže seznámit i s osudy a tvorbou Josefa Hoffmanna po druhé světové válce.

Výstava RKF v Praze ve spolupráci s MAK – Rakouské muzeum užitého/současného umění ve VídniFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Josefu Hoffmannovi (1870–1956) – k 60. výročí úmrtí