Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Josef Duchan / Atelier LIVE (již skončeno)

Jenom ve dnech 20. – 22.9.2019 se v eventové industriální hale Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, konala zajímavá a hustá výstava obrazů Josefa Duchana / Atelier LIVE.

Josef Duchan (1970 Frýdek Místek) je malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval atelier Grafika 2 (Dalibor Chatrný, Vladimír Kokolia) a poté atelier Restaurování malířských děl (Karel Stretti) na Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích se věnoval hlavně restaurování, přičemž působil také jako pedagog na Střední umělecko-průmyslové škole v Jihlavě, kde založil v rámci výuky sítotiskovou dílnu. V profesním životě se v současné době věnuje zejména vlastní volné tvorbě, ať už jde o kresbu, grafiku, fragmentální malbu či řezbu a kombinovanou techniku.
Tvorbu Josefa Duchana jste měli naposledy možnost vidět v galerii Villa Pellé, kde na konci července skončila jeho autorská výstava s názvem Intuice, která byla kurátorským počinem bývalé ředitelky Společnosti Jindřicha Chalupeckého Lenky Lindaurové. Josef Duchan spolupracuje i s dalšími kurátory, například s ředitelem galerie Plato Ostrava Markem Pokorným a předními teoretiky umění Janou a Jiřím Ševčíkovými.

Josef Duchan vystavoval také v zahraničí, a to na Slovensku, na Ukrajině, v Německu, ve Švédsku, v Kanadě nebo v USA. V roce 2000 obdržel ocenění Grafika roku – Cena Pražské plynárenské a v letech 2009 – 2011 se účastnil sympozia Smalt Art v Ostravě.

Na výstavě Atelier LIVE představil svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem, štětcem a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. 

kurátor výstavy: Mira Macík

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Josef Duchan / Atelier LIVE (již skončeno)