Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz

Do 29.9.2016 bude v nově otevřeném knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná výstava  Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz.

Kdybychom měli být německy důslední, v názvu výstavy by nechyběli ještě mravenec, nachlazená černoška, červotoč, jelen, hrtan, velký pták. To všechno jsou motivy, které se opakovaně a v nespočtu verzí objevují v knize Ringelnatz od jihokorejské ilustrátorky Jooyoung Kim. Obrázky z Ringelnatze a instalaci v Krabicích představíme v září Xao spolu s instalací Ester Nemjóové ve vitrínce u vstupu. Výstava je zároveň pozvánkou na Tabook – Festival malých nakladatelů Tábor (29.9.–1.10, Tábor), jehož letošním tématem je „V oblasti srdce“.

Jmenuju se Jooyoung Kim, ale mí něměčtí přátelé mi říkají Joo, Choo, Yo, Shoe, … Jsem z jihokorejského Seoulu a studuju ve městě, které se jmenuje Halle, v Německu. Studuju a pracuju v ateliéru ilustrace, který vede profesor Barber aka. ATAK. Obrázky, které jsou na výstavě, vznikly během dvou semestrů, kdy jsem dělala semestrální projekty v ateliéru.
Ráda kreslím zvířata nebo malé tvory, jak zápasí se složitými okolnostmi a řeší problémy. Taky ráda interpretuju německé věci z mé vlastní prespektivy. A tak dál …

Ester:

Vitrína: Barevné plátno a barevné květináče
Ester Nemjóová (*1992) je studentka UMPRUM. Věnuje se animovanému filmu, vede lekce pro děti v Ateliéru Anima a spolupracuje s dětským sborem Mifun. Hraje na violoncello. Když studovala v Paříži, bydlela u Muzea keramiky v Sèvres. Keramika je spolu s malbou, animací a hudbou v repertoáru jejích technik, které nejraději kombinuje všechny dohromady.
Ve vitrínce bude představeno nově Barevné plátno a barevné květináče. Mimo barev lze najít i malá překvapení!Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz