Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jirka Houska: Dýchající obloha

16. 5.-31. 12. / K 10 Impact Hub Praha / Malba

Do 31.12.2019 bude pro vážné zájemce přístupná v K 10 Impact Hub Praha, Koperníkova 10, Praha 2, velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Jirky Housky: Dýchající obloha.

MgA. Jirka Houska, narozen 1985 v Praze, studoval na střední Výtvarné škole Václava Hollara a na Akademii výtvarných umění v Praze, v malířském ateliéru prof. Zdeňka Berana.Od roku 2013 zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze. V roce 2015 vyšla jeho série maleb na téma tajemných zvířat, jako ilustrace v knize Stezkami záhadných zvířat, předního českého kryptozoologa Ing. Jaroslava Mareše.

Věnuje se především figurální malbě a to nejvíce portrétům. Mezi jeho časté náměty patří i krajina, ale občas i volnější malby z oblasti scifi, inspirované přírodními vědami i mytologií.Na výstavě Dýchající obloha představuje svoje nejnovější krajinomalby, horní část expozice pak tvoří průřez obrazů z posledních let.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jirka Houska: Dýchající obloha