Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Wackermann: Cesty k obrazu (fotografické práce)

Do 28.5.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava Jiřího Wackermanna: Cesty k obrazu (fotografické práce).

Jiří Wackermann, narozen 1955 v Roudnici n.L., studoval a pracoval v Praze, později pobýval střídavě v České republice a ve Švýcarsku. Od r. 1998 žije trvale ve Spolkové republice Německo. Ve své fotografické tvorbě navazuje na východiska a vlivy z mládí (surrealismus, magický realismus) a pohybuje se přitom mezi fantazijní obrazností a prostým optickým lyrismem. Ve svých nalezených i sestavených obrazech zůstává stále věrný tradici černobílé fotografie a pracuje nadále klasickými fotochemickými postupy (negativ–pozitiv). Postupné vypracovávání obrazu v pozitivní fázi je mu důležitou složkou tvůrčího procesu, chápaného jako „činná kontemplace”.

Profesně se zabývá neurofyziologickým a psychofyziologickým výzkumem. V roce 1992 založil firmu Neuroscience Technology Research s.r.o., která se orientovala na vývoj softwaru pro klinickou a experimentální neurofyziologii. V letech 1998 až 2014 působil v Institutu pro hraniční oblasti psychologie a duševního zdraví v Německu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Wackermann: Cesty k obrazu (fotografické práce)